Historie WorldClass

Historie Worldclass

Společnost World Class byla založena v roce 1983 sportovcem a podnikatelem Ulfem Bengtssonem. V té době měl již za sebou úspěšnou kariéru jednoho z předních světových kulturistů – mistra Švédska a Norska, který po deset let za sebou neutrpěl žádnou porážku, a na vrcholu své sportovní kariéry se řadil na třetí místo na světě. V 70. letech minulého století žil Ulf v Los Angeles. Myšlenka na World Class se narodila v prostředí tělocvičen jako World Gym a Gold's Gym, kde posiloval po boku takových kulturistů jako Frank Zane a Arnold Schwarzenegger. Ulf Bengtsson už v té době věděl, že každý člověk potřebuje fyzickou činnost k tomu, aby se cítil dobře, byl produktivní a spokojený se životem.

Je tomu 25 let, kdy Ulf Bengtsson přestal s úsilím o vytvoření nejdokonalejšího těla. Místo toho začal svoje úsilí věnovat něčemu jinému. Něčemu, co si dalo za cíl stát se nejúspěšnější společností v odvětví zdraví a tréninku.

 

Ulfem Bengtsson

 

"Už ve 12 letech jsem věděl, že chci být mistr světa v něčem, jediná otázka byla – v čem? Zkoušel jsem všechny možné sporty, které jsem mohl objevit ve svém rodném městě Arvika. I dneska přemýšlím hodně podobně. Mezi vedením velké společnosti a dráhou profesionálního sportovce je hodně podobností,“ říká Ulf Bengtsson, VD a zakladatel World Class international.

Skutečně, jeho úkol spočíval v tom, že mířil výš než hvězdy. Jediné, na čem mladému Ulfovi záleželo, bylo posilovat a stát se nejlepším. Nejenom nejlepším v Arvice, ale nejlepším na celém světě. V 70. letech minulého století našel svoje poslání. Sport, ve kterém se později zařadil mezi celebrity – kulturistika. Mnoho let posiloval, měl všechny správné podmínky, tolik potřebnou tvrdohlavost a silné zaujetí. V době nejlepší formy byl Ulf Bengtsson postaven na piedestal, třetí místo na mistrovství světa v kulturistice.

„V době, kdy jsem závodil, jsem strávil hodně času Los Angeles. Všichni, kdo se mnou sdíleli vášnivý zájem o sport, se soustředili v Santa Monice a ve Venice Beach. Tady jsem posiloval s největšími jmény na poli kulturistiky - Frankem Zane, Samirem Bannoutem a samozřejmě Arnoldem. V tomto prostředí jsem se inspiroval a zde se rodily nápady, které jsem později proměnil ve skutečnost.“

Po ukončení kariéry sportovce zahájil Ulf Bengtsson svůj „trend zdraví a tréninku“, který se dnes ve Švédsku a mnoha jiných zemích rozrostl do celého hnutí. V roce 1983 přišla na svět jeho společnost World Class. Konstruoval posilovací zařízení, prodával vlastní kolekci oblečení a otevřel svoji první posilovnu na Atlasgatanu ve švédském Stockholmu.

„O několik let později jsem otevřel studio World Class Health, kde jsem nabízel salátový bar, skupinový trénink, Ranní klub pro podniky, to vše v prostředí, které se vyrovnalo lepším posilovnám v okolí. Sem přicházeli posilovat takové celebrity jako Bruce Springsteen, kdykoliv se ocitly ve Stockholmu. Toto místo se vymykalo konkurenčním posilovnám, a to v odvětví, které si právě začínalo získávat uznání veřejnosti.“

Dalším krokem byl export značky mimo Švédsko. Posilovny se otevíraly po celé Evropě, v Sovětském svazu a na Blízkém východě. V roce 1995 ztratil Ulf ruskou část svého podniku a s ní i základ své společnosti.

„V Rusku jsme byli největší a většinu své pozornosti jsem upřel tam. Když jsem o to všechno přišel, byl jsem zpátky na začátku. Jediné, co mi zůstalo, byla značka, pár přátel a silné přesvědčení, že to zase dotáhnu na vrchol.“

Ulf se přestěhoval do Bruselu, odkud začal budovat svoji společnost nanovo, od nuly. Strhující rozvoj získal World Class před několika lety renomé na švédské burze. Původní koncepcí jeho podniku bylo vždy rozvíjet značku World Class v oblasti zdraví, regenerace a životního stylu nejenom ve Švédsku, ale i v celém světě. Dnes najdete posilovny World Class v osmi zemích, kde mají téměř 60 000 členů! Největší úspěch má World Class mimo Švédsko, ve východní Evropě, především v Rumunsku.

 

Ulfem Bengtsson

 

„Mohu sebevědomě říci, že dnes stojíme v čele fitness průmyslu v Evropě a v mnoha zemích zcela jistě zaujímáme přední pozici na trhu. Nabízíme nejnovější trendy v oblasti posilování, a to v exkluzivních, přitažlivých a účinných zařízeních, kde naši členové cítí, že je o ně dobře postaráno. Je to skvělá cesta, kterou jsem ušel od Atlasgatanu až k tomu všemu, co může World Class nabídnout dnes. Nejvíce vzrušující bylo otevření naší hlavní prodejny na Nybrogtan 8 ve Stockholmu před několika lety. Tady můžete vidět, co symbolizujeme v celé Evropě.“

Je stále mnoho cílů k dosažení, i když se průmysl zdraví hodně rozrostl. Budoucnost je nadějná.

„12-15 % dospělých na Západě pravidelně cvičí a nevadí jim za posilování zaplatit. Takže nám zbývá dalších 85 % coby potenciálních členů. Obecný zájem o zdraví představuje vzrůstající trend a my nabízíme skvělý životní styl. V době, kdy se většina zaměstnání vykonává vsedě a bez pohybu, je zejména pro mladé lidi důležitější než kdykoliv předtím, aby se děti dnes dozvěděly o výhodách tělesných aktivit. Je třeba lidi povzbuzovat, aby si svoje zdraví udržovali. Z toho může mít naše společnost jen a jen veliký prospěch,“ říká na závěr Ulf Bengtsson.